ucuz takipçi

Tiktok Efektleri Nasıl Yapılır ?

Başlık

Hepimizin bildiği gibi, Instagram'dan başlayarak, efektler ve filtreler, günlük yaşamın ve sosyal medya araçlarının ortak özellikleri haline geldi. Efektler alanında büyük ilgi gören Tiktok uygulaması, pek çok yenilik ve alternatif yöntem sunarak kullanıcılara keyifli bir zaman geçirmenin temelini atmayı hedefliyor. Bu durumda en güzel Tiktok efektleri nasıl yapılır? Bu konu kullanıcılar tarafında çok merak ediliyor.

Son zamanlarda en popüler video uygulamalarından biri haline gelen Tiktok, daha fazla efektle daha ilginç ve eğlenceli videoların adresi haline geldi. Bu durumda, kullanıcılar videoyu daha ilginç hale getirmek için çeşitli efektler ekleyebilir ve böylece etkileşimi artırabilir. Aynı zamanda bu efektler daha fazla kullanıcıya dikkat çekmek için ve daha fazla kitleye ulaşmak için kullanılabilir. 

Tiktok efekti nasıl yapılır?

Tiktok efekti genellikle uygulamadaki videoya parlaklık ve ışıltı katmak anlamına gelir ve son zamanlarda gelişmiş özelliklere sahip kullanıcılar tarafından kullanıldı, bu da uygulamayı tüm sosyal medya platformları arasında öne çıkarıyor. Bu özelliği videoya eklemeden önce, sahip olduğunuz cihazda Tiktok uygulamasının güncel olduğundan emin olmalısınız.

Tiktok yüz efektlerini ve diğer tüm efektleri eklemek için aşağıdaki yöntemleri izleyin:

Öncelikle uygulamayı açmalı ve video çekimini tamamlamalısınız.

Video ön izleme sayfasına geçmelisiniz.

Bu sayfanın sol alt köşesindeki saat sembolüne dokunmalısınız.

Açılan pencerede "Bir filtre veya zaman efekti seçin" bölümünü girin.

Bu adımları tamamladıktan sonra ekrana gelen ekranda belirtilen talimatları takip ederek istenen efekti videoya ekleyebilirsiniz.

Tik Tok efekti eklemenin videoyu daha ilginç hale getirebileceği görülüyor ki bu oldukça basit bir yöntem.

Tiktok Efektleri Nasıl Kullanılır?

Tiktok efektleri kullanılırken bazı özel durumların göz önünde bulundurulması gerekse de uygulamadaki efektleri en pratik şekilde kullanabilmek için efektlerin doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde prodüksiyon ve yaratımın etkileri videonun daha fazla dikkat çekmesini engelleyecektir. Bu nedenle, Tiktok efektlerinin belirlenen ve önerilen kullanım alanları dışında kullanılmaması çok önemlidir.

Tiktok efektlerini kullanmak için öneriler aşağıdaki gibidir:

Efektler abartılı bir şekilde kullanılmamalıdır.

Efekt, videoyu hızlandırmayı ve yavaşlatmayı hedeflemelidir.

Tepe filtreleri ve maske efektleri şu anda kullanıma uygundur.

  • Popüler Tiktok efektlerine yönelin.

Tüm bunlara dikkat ederseniz videoyu daha ilginç ve eğlenceli hale getirebilir, Tik tok etkisi ile daha çok görüntülenme elde edebilirsiniz. Popüler Tiktok efektleri nedir?

Tiktok'ta Çok Kullanılan Efektler

Uygulama kapsamında en popüler Tiktok video efekti şüphesiz yavaş hareket ve hareket için kullanılan Sloomo efektidir. Bu durumda cihaza "ağır çekim etkisi" anlamına gelen bir efekt eklemek ve en etkili şekilde kullanmak Tiktok videolarında izlenme sayısını artırmak için en önemli araçtır.

Sloomo efekti şu şekilde eklenir:

Kamera uygulamasını açın.

Uygulama kapsamında çekim modunda önce "slowmotion" yani "ağır çekim" seçeneği seçilmelidir.

Kayıt işlemi başlamalı ve video oluşturma süreci tamamlandıktan sonra devam etmelidir.

Bu aşamada sesler düzenlenmeli ve üst üste bindirilmelidir.

Nihayetinde video kaydedilmelidir.

 

Ayrıca tiktok takipçi satın alarak, hesaplarınızı yükseltebilir ve daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.