ucuz takipçi

Orman Yangınlarında Sosyal Medyanın Gücü

Başlık

Ülkemizde ve Dünyada afetlerin en sıkıntılarından birisi olan orman yangınları olmaktadır. Orman yangınlarının sebepleri tam olarak bilinmese de Marmaris, Muğla, Antalya, Isparta, Uşak, Denizli, Balıkesir ve daha bir çok il ve ilçemize büyük zararlar vermiştir. Orman yangınları sebebi ile bir çok mahalle boşaltılarak can kaybı önlenmeye çalışılmaktadır. Umarım kısa süre içerisinde ülkemizde oluşan orman yangınları söndürülerek rahat bir nefes alabiliriz.

Sosyal medyanın gücünü bu kötü felaketlerde bir kez daha anlıyoruz. İnstagram, Twitter ve benzeri sosyal mecralarda kişiler kendi çabalarıyla orman yangınlarının olduğu bölgeleri paylaşarak ekiplerin o bölgelere giderek söndürme ve soğutma işlemi yapmasına büyük katkıda bulunmuştur. Tabi bu faydayı zarara ya da bunu spekülasyon aracı olarak kullanan insanlarda bulunmaktadır. Yine de biz bir sosyal medya aracının etinden sütünden yararlanmak adına iyi noktalarını görmeliyiz. 

Ülkemizde ve Dünyada orman yangınlarının son durumu hala bir çok noktada yangınlar devam etmekte ve bir çok canlıyı malesef acı bir şekilde kaybettik. Aynı zamanda zarar gören arıcılık ile birlikte zarar gören evler, ahırlar, konutlar durumun kötülüğünü bir kez daha ortaya koymaktadır. Dularımızla ve tüm müdahalemizle çalışan ekipler ve yardımcı olan halkımız ile birlikte umarım bu kötü afet günlerini hızlı bir şekilde atlatarak nefesimiz olan ormanlarımızı kurtarır ve gelecek nesillerimize daha güzel bir dünya daha güzel bir memleket bırakabiliriz.