ucuz takipçi

İnstagram otomatik video oynatma kapatmak

Başlık

Günümüzün en popüler medya aracı olan instagramda fotoğraf ve videoları dilediğimiz gibi paylaşmaktayız.

Hücresel veri ve wifi paketimizi kullanan instagram'da paylaşılan videoları otomatik olarak oynatarak sırayla bizlere göstermekte. Buda ister istemez hücresel veriniz açık olduğunda var olan internet paketinizin azalmasına ya da bitmesine yol açmaktadır. Ayrıca izlemek istemediğiniz bir videoyu izlemek durumunda kalmanızda hoş karşılanmayabilir. Otomatik olarak önünüze gelen tüm videolar başlatılarak izletilmektedir. Buna engel olmak için bu özelliği kapatmak isteyebilirsiniz. 

İnternet paketi artık çok çabuk tüketilen bir kavram oldu. Çünkü gsm şirketleri sattıkları internet paketlerinden para kazanıyor. Ne kadar çabuk biterse o kadar çabuk ek paket almanız mümkün. Bu sebeple gelişen teknoloji ile birlikte 4.5g daha fazla internet paketinden yiyor. İnstagramda dolaşırken otomatik olarak oynatılan videolar paketinizin çok fazla internetini harcamaktadır. Wifi ile izlerken bir problem yok ama hücresel veriniz 3g ya da 4g açık iken internetinizi fazlasıyla yiyecektir. Sizde instagram otomatik video oynatma olayından muzdaripseniz. Bu makalemiz sizin için önemli noktalara değinip durumu düzeltmenize yardımcı olacaktır.

İnstagram otomatik video oynatma nasıl kapatılır ?

İnstagram video otomatik oynatma sistemi instagram ayarlarından çok kısa süreler içerisinde kapatılabilir.

Akıllı telefonumuzdan instagram uygulamasını açıp sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

  1. Ayarlar'a tıklayarak instagram ayarlarını açın
  2. Buradaki menülerden "Hesap" butonuna tıklayın
  3. Hücresel veri yazan alana girin
  4. Daha az veri kullanı seçip kaydedin

 

Böylelikle hücresel veriniz açıkken internet paketiniz azalmaz ve videolar otomatik olarak oynamaz. Wi Fi bağlantınız aktifken videolar otomatik oynamaya devam eder. Bu zaten paketinizi etkilemez. Bu yöntemle internet paketinizi daha az kullanabilir ve instagram gibi sosyal mecralarda daha fazla vakit harcayabilirsiniz.