ucuz takipçi

İnstagram işletme hesabına geçiş

Başlık

Pandemi sürecinin de etkisiyle e-ticaret satışlarının artması instagram üzerinden yapılan satışları bir hayli etkilemiştir. İnstagram şahsi profiller olduğu gibi profesyonel hesap olarak adlandırdığı ticari profiller açmamıza da olanak sağlamakta.

İnstagram profesyonel hesaba nasıl geçebilirim?

Bunun için öncelikle bir Facebook profili oluşturmalı ya da var olan Facebook hesabına giriş yapmalısınız. Daha sonra instagram profilinize giriş yaptıktan sonra Ayarlar-Hesap sekmesinin en altında bulunan "Profesyonel Hesaba Geçiş Yap" butonuna tıklarsanız artık sizin de instagram ticari bir hesabınız olacaktır. Ayrıca instagram ticari hesapla kişisel hesabınızı birlikte kullanabilirsiniz.

İnstagram son yılların e-ticarette yükselen yıldızı olmaktadır. Evinde boş vakitlerinde bir şeyler satış yapmak isteyen ticaret yapmak isteyen herkese ticari olanaklar sunan instagram profesyonel hesaba geçerek sizde bu olanaklardan faydalanabilirsiniz.

İnstagram profesyonel hesaba geçiş ücretli mi?

E-ticaretin en güzel olaylarından biri bu olsa gerek. Tamamen ücretsiz olan işletme hesabınızda sizde ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ülkemizde yapılan satışların resmi olarak vergisi ödenmeli bu sebeple bir şirketiniz olması lazım. Açtığınız firma ile sattığınız ürünlere fatura keserek vergilerini ödemelisiniz.