ucuz takipçi

İnstagram Dm Mesajlaşmayı Kapatmak

Başlık

İnstagram DM nasıl kapatılır? Dm mesajlarını devre dışı bırakın.

Çağımızda dünyanın diğer ucundan diğer ucuna kolay iletişim mümkün hale geldi. Bu amaca ulaşmak için pek çok araç ve yöntem olsa da bunlardan biri sosyal medya hesaplarıdır. Bu şekilde, insanlar takip ettikleri veya takip etmedikleri kişilere anında mesaj gönderebilir. Bu bakımdan İnstagram DM, kullanıcılar arasında iletişim kurmanın kolay bir yoludur. Ancak, bazı kişiler bu özelliği kapatmak isteyebilir. Peki bunun için ne yapmanız gerekiyor? İnstagram DM'yi ve DM'deki tüm içeriği bu şekilde kapatabilirsiniz ...

İnstagram DM mesajı ne demek?

DM kelimesi "doğrudan mesaj" ın kısaltmasıdır. Her İnstagram kullanıcısı istediği kişiye gönderebilir. Arkadaş listenize eklerseniz, doğrudan İnstagram DM listesinde olacaktır. Bununla birlikte, eklenmemişse, erişim hakları yan kategoride sağlanır. Bu durumda, bir mesaj gönderirseniz, siz ona cevap verene kadar okunup okunmadığını görmek için bir koşul yoktur. Ayrıca mesajın silinme durumunu bilmiyorsunuz. İlk olarak, diğer taraf mesajınızı görmeli, ardından onaylamalı ve yanıtlamalıdır. Elbette bazı kişiler bu özelliği kullanmak istemiyor. Alınan gereksiz mesajlardan kurtulmak isteyenler bu özellikten yararlanmak istemeyebilir. Sebep sürekli tehditler, hakaretler ve rahatsız edici haberler olabilir. Ancak yine de hesaplarını aktif olarak kullanmak istedikleri için en iyi çözüm DM işlevini devre dışı bırakmaktır. Bu amaçla İnstagram, kullanıcılarının hesapları için bazı ayarlar yapmalarına izin veriyor.

İnstagram'da gelen DM mesajları nasıl devre dışı bırakılır?

İnstagram DM'yi kapatmak için önce uygulama üzerinden giriş yapmalısınız. Öncelikle, birinin DM işlevini kapatmak istiyorsanız, o kişiyi doğrudan engellemeniz gerekir. Bu işlem nedeniyle, özel mesajlaşma özelliğini kapatacak ve sizinle hiçbir şekilde iletişime geçmeyeceklerinden emin olacaksınız. Gelen mesajları sessize almak için iki seçeneğiniz vardır. Her ikisi de aynı işlevleri sağlasa da, biri düzenli işlevler sağlarken diğeri özel DM kapatma işlevleri sağlar. Yalnızca birkaç kişinin mesajını kapatmak istiyorsanız, onu engellemeyi seçebilirsiniz. Bu nedenle, bu kişiler hesabınızı göremeyecek, onları takip edemeyecek ve DM gönderemeyecek. Bu özelliği herkes için kapatmak istiyorsanız, ayarlar bölümünde bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

İnstagram DM engelleme İnstagram DM nasıl yapılır?

  DM olarak çok fazla iletişim alırsanız ve az sayıda kullanıcı (1-2 kişi gibi) sorun yaşarsa, bunu önlemek için onları engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki maddeleri takip etmeniz yeterlidir. Engellemek istediğiniz hesabı bulun. Profilinize giriş yapın ve üç nokta düğmesine tıklayın, bunları sağ üst köşede göreceksiniz. Ardından karşınıza çıkan seçenekler arasında birçok uygun işlemle karşılaşacaksınız. Engelle'yi tıklayın. Bundan sonra ilgili kişi sizinle tüm teması kesilecektir. Bu nedenle size mesaj gönderemeyecek. Ancak, birçok kişiden mesaj alırsanız, bundan kaçınmak için DM ayarlarını kapatmanız yararlıdır.

İnstagram DM nasıl kapatılır? 

Tam mesaj almaktan kaçınmak istiyorsanız, diğerlerini engellemek çok zaman alacak ve takipçilerinizin çoğunu silecektir. Çünkü bir engel atıldığında aşağıdaki bağlantı kopar. Bu nedenle bu öğeleri takip ederseniz gelen mesajları kapatabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın. Profilinize erişmek için sağ alt köşedeki resme tıklayın. Profili yükledikten sonra, sağ üst köşedeki üç nokta düğmesini tıklayın. Yan tarafta açılan sekmelerden alt kısımdaki ayarları seçin. Ardından bildirime tıklayın. Açılan ekranda Direkt Mesaj'ı seçin. Bundan sonra İnstagram DM'nin nasıl kapatılacağı hakkında bilgi için lütfen ayarları kapatın.

İnstagram direkt mesajı kişilere tekrardan nasıl açabilirim? 

İnstagram DM'yi kapattıktan sonra, bazı özellikleri tekrar etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin, özel bir mesaj yoluyla tekrar engellenen bir kullanıcıyla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Bunun için kişiyi engelleyebilir ve engelini kaldırabilirsiniz.