ucuz takipçi

Instagram'da butik nasıl açılır ?

Başlık

Instagram, Türkiye'de yaklaşık 39 milyon kişi tarafından kullanılmakta olan günümüzün en yaygın uygulamalardan biridir. Örnek vermek gerekirse Çin'de sosyal medya hesaplarında geçirilen süre günde 4 saattir. Bu nedenle instagram, e-ticaret yapmak isteyen bireyler için en

etkileşimli platform ve ideal seçimlerden biri haline gelmiştir. Evden çalışmak ya da fazladan gelir elde etmek isteyenlerin kafasındaki soru şu: "Instagram'dan nasıl para kazanılır?". İnstagram'da bir butik mağaza açıp gelir elde etmek artık çok daha kolay hale geldi. İyi bir girişimci, yatırım yapmadan önce bir risk analizi yapmalıdır. Ne kadar harcayacağım? Ne kazanabilirim? Ne kadar süre para kazanabilirim? Instagram'da ürün satma ve para kazanma fikri şuanda gözde gelir kaynaklarından birisidir. Önemli bir gelir koşulu vardır; "Instagram'da kazanç elde etmek için doğru stratejiyi kullanın." Instagram'da butik hesap açmak, online satış yapmak isteyen kişiler için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çünkü daha önce de belirtildiği gibi Instagram'ın çok geniş bir kitlesi var. Bu sayede Instagram butikleri web sitesinden daha fazla ziyaret edilebilir. Ancak başarılı bir şekilde Instagram butik hesabı açmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

İNSTAGRAMDA BUTİK AÇARKEN NELERE DİKKAT EMELİYİZ?

Instagram'da butik açarken dikkat edilmesi gerekenler; Instagram'da butik hesap açmak isteyenler birçok konuya dikkat etmelidir. Bu konular dikkate alınmazsa hayal kırıklığı yaratabilir. Instagram butik hesabı açmayı düşünenler aşağıdaki belirttiğimiz maddelere dikkat etmelidir.

1- Kullanıcı Adı Seçimi : Instagram'da butik hesap açmak isteyen kişilerin öncelikle bir Instagram kullanıcı adı oluşturması gerekiyor. Kullanıcı adı, verilecek hizmete uygun ve hatırlanması kolay olmalıdır. Aksi takdirde sayfanızı bulmak isteyen kullanıcılar zorluk yaşayacaktır. Ayrıca kullanıcı adı kısa olmalıdır. Satılacak hesaplar, ad ve soyadı içeren kullanıcı adlarından kaçınmalıdır. Bu sizi kişisel bir hesap gibi gösterecek.

2- Ürün seçimi: Satmak istediğiniz ürünün özgünlüğü ve değerli olması birçok Instagram kullanıcısının dikkatini çekecektir. Bununla birlikte, her gün her yerde erişebileceğiniz ürünler satıyorsanız, kullanıcılar bu ürünleri satın alma konusunda isteksiz olacaktır. Bu nedenle, ürününüzün benzersiz olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Örneğin, kişiselleştirilmiş ürünler (özel olarak tasarlanmış nesneler ve mücevherler gibi) ürünler iyi satılan örnek ürünlerdir.

3- Reklam: Instagram'da ürün satmak isteyenler, reklam vermek için sadece ana sayfada yayınlamamalıdır. Çünkü bu reklamlar çoğu kullanıcı tarafından göz ardı edilmektedir. Bunun yerine, satış için ürün ambalajı veya ürünler hazırlayabilir ve ardından bunları Instagram'da popüler olan kişilere ve sayfalara gönderebilirsiniz. Böylelikle bu fenomen kişiler ya da sayfalar ürününüzü izleyicilerle paylaşacak ve satış oranınız artacaktır. Buda doğal bir reklam olacaktır. Sponsorluk Hesabı-Reklam Instagram'da para kazanmanın enyaygın yollarından biri sponsorlu bir hesaba sahip olmaktır. Bir butik satıcısının iyi gelir elde etmesi takipçi sayısına bağlıdır. Takipçi satın al buraya tıklayarak bütçenize uygun takipçi paketlerinden satın alıp, takipçi sayınızı yükselterek kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

4- Instagram gönderi seçimi Instagram'da potansiyel müşterilerle paylaşacağınız görseller olabildiğince profesyonel ve özgün olmalıdır. Zayıf ışık koşullarında ve zayıf kameralarla çekilen görüntüler sizi acemi gösterecektir. Acemi olan ve gönderileri zayıf olan butik ​​sayfasından kimse alışveriş yapmak istemez. Instagram'da butik hesap açıp para kazanmak isteyen satıcılar için sade bir arka plana sahip ve profesyonel bir kamera ile görseller kullanmalısınız. Ayrıca diğer sitelerden görseller kopyalanmamalıdır. Olabildiğince özgün kendine has olunmalıdır.

5- Rakiplerinizle karşılaştırın, İnternette yeni bir satıcıysanız diğer Instagram butik sayfalarına göz atarak fikir edinebilirsiniz. Bu hesapların favori gönderileri, yorumları, fotoğraf kalitesi gibi birçok yönden yorum yaparak neleri iyileştirmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu şekilde daha geniş bir kitleyi çekerek satışları artırabilirsiniz. Butik hesap açıp Instagram üzerinden satış yapmak isteyenler malzemeye, ürün stok durumuna, fiyat belirlemeye ve yukarıdaki hususlara dikkat etmelidir. Kargo süreci yavaş olan ve pahalı olan ürünler tercih edilmemektedir. Bu nedenle bu işe başlamadan önce nakliye firması ile görüşmeli ve güvenilir bir tedarikçi ile anlaşmaya varmalısınız. Instagram'da butik bir hesap açarak ve tüm bahsedilen ipuçlarını takip ederek çok karlı satışlar elde edebilirsiniz. Ancak Instagram hesabının bir gün içinde beklenen takipçi sayısına ulaşmadığı unutulmamalıdır. Bu nedenle sabırlı olmak çok önemlidir. Takipçi sayınızın yüksek olması ve olabildiğince fazla kitleye ulaşmak satışlarınızı doğal olarak yükseltecektir. Kısa süre içerisinde normal şartlarda takipçilere sahip olmak zordur. Bu nedenle genelde takipçi hilesi yollarına başvurulur. Takipçi hilesi 2021 yılında gelişen instagram algoritması sayesinde çokta önerdiğimiz bir durum değildir. Bot takipçi satın almak hesaplarınıza yarardan çok zarar verecektir. Bu sebeple kısa süre içerisinde aldığınız bot takipçiler silinerek paranız boşa gitmektedir. Buna sebep olmamak ve instagram hesabınızı yükseltmek istiyorsanız gerçek türk takipçi satın almak sizin için en mantıklı seçim olacaktır. Türk takipçi satın al paketlerimize bakarak ucuz takipçi satın alıp hesaplarınızı hedeflediğiniz noktalara getirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.